Jdi na obsah Jdi na menu
 


rada nad zlato

12. 10. 2007

naterNe každý si může dovolit drahé dekorace, obrazy nebo třeba luxusní elektroniku do svého pokoje. Ale nač? Můžeš si z pokoje vytvořit svoje jedinečné a krásné království za pár korun! Některé věci totiž jsou nejen hezké dekorace, ale také užiteční pomocníci!

1. ATMOSFÉRA

Máš v pokoji „nudné“ bílé zdi, které ničím nevynikají? To se může změnit! Máš hned několik možností: Můžeš si ho vymalovat na jakou barvu budeš chtít (a na jakou ti dovolí rodiče), nebo můžeš stěny polepit barevnými plakáty hvězd, krajin nebo zvířat. A když se ti ani tenhle nápad nelíbí, zkus na holé bílé zdi vystavit nějaké obrazy. Jasně, nemusí to být hned Picassovo dílo, ale vlastnoručně namalovaný obraz, fotka nafocená s tvým miláčkem nebo super koláž je taky bezva!
Také je důležitý pořádek, a to hned v první řadě. Věř mi, že se v uklizeném pokoji budeš cítit opravdu dobře – a nejen ty.
Aby jsi vyspravila celkový dojem, zkus si pořídit nějaké zajímavé závěsy, klidně to může být i vlastnoručně nabatikované a sešité prostěradlo, proč ne?

2. DEKORACE A DOPLŇKYpokoj

Kde vzít dekorace?  Zkus se mrknou do vietnamského obchodu nebo do výprodeje! Kromě oblečení mají v některých obchodech i plno levných užitkových věcí!
Mezi ně patří třeba levné dřevěné rámečky (které si třeba já doma nabarvím, aby se mi hodily do pokoje, nalepím na ně mušličky, nebo kamínky, apod.), nebo třeba hezké stojánky na svíčky, vázy a umělé květiny. I když si možná myslíš, že kvalita u těchto výrobků zrovna nevyniká, nač? Vždyť tyto věcičky budou ozdobou pokoje a jestli s nimi nebudeš nějak závažně manipulovat, určitě ti poslouží stejně dobře, jako vzácné doplňky světových značek.

3. PŘÍJEMNÉ JE I UŽITEČNÉ

Nemáš zrovna peníze na korkové nástěnky, které v pokoji skvěle vyniknou, zvlášť když si na ně připneš třeba fotky, rozvrh hodin, důležité upomínky, nebo věci, které jsou ti vzácné. Tuto nástěnku si můžeš vytvořit i pomocí většího kusu polystyrenu – stačí ji vyřezat do požadovaného tvaru, klidně i do srdíčka, jestli budeš chtít, a připevnit na stěnu (pomocí hřebíku a provázku). Nemusíš se obávat toho, že polystyren nebude ve tvém pokoji dělat dobrotu, můžeš třeba polepit nějakým veselým balícím papírem. A stejně – když bude nástěnka od vrhu až dolů polepená tvými zážitky, bude po ní pokukovat víc než jeden pohled!

4. KVĚTINY JSOU DŮLEŽITÉ

Květiny tvůj pokoj skvěle oživí. Některé si můžeš i vypěstovat sama – popros známé o nějaké semínka, nebo lístky květiny a podle péče, kterou rostlina potřebuje, pak zkus vypěstovat vlastní rostlinku.
Skvělé jsou i sušené květiny. Jestli dostaneš na narozeniny kytici růží, nemusíš je vyhazovat. Stačí, když je zavěsíš na provázek květy dolů a počkáš až uschnou. Poté je můžeš vystavit do vázy a umístit libovolně do pokoje.

5. VŮNĚ

Nezapomeň ve svém pokoji pravidelně větrat, aby nebyl cítit zatuchlinou či jinými pachy, které nejsou dvakrát příjemné.
Příjemnou vůni ve tvém pokoji získáš pomocí aromatických svíček nebo vonných tyčinek. Vyzkoušet můžeš i aromatickou lampu.

credit

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář